5 zalet cateringu dla szkół, które warto poznać

Wielu rodziców nie kojarzy cateringu szkolnego ze zdrowym żywieniem najmłodszych. Jak jest w rzeczywistości? Oto 5 głównych zalet cateringu dla szkół!

Szeroka gama dań do wyboru

Firmy cateringowe serwujące jedzenie w szkołach i przedszkolach bardzo często dbają o to, aby potrawy były różnorodne. Są przygotowywane nie tylko z tych tradycyjnych, ale również mniej znanych, ale zdrowych składników. To powoduje, że są dla dzieci idealną okazją do poznania nowych smaków oraz do poszerzenia swoje palety ulubionych dań.

Menu przygotowywane przez dietetyka

W firmach cateringowych pracują doświadczeni dietetycy, którzy przygotowują menu specjalnie z myślą o najmłodszych na bazie najnowszych zaleceń ekspertów z dziedziny żywienia. Posiłki zawierają odpowiednia liczbę kalorii oraz składników odżywczych, witamin i minerałów. Są optymalnie dopasowane do potrzeb żywieniowych najmłodszych!

Także dla dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi

Warto także zaznaczyć, że firmy cateringowe są w stanie przyszykować dania także dla tych dzieci, które mają specjalne potrzeby żywieniowe, na przykład alergię na gluten, laktozę, nie jedzą mięsa. Dania przygotowywane są ze starannie dobranych składników, w osobnych pomieszczeniach, dlatego są bezpieczne dla maluchów.

Atrakcyjne ceny wyżywienia

Wielu rodziców niesłusznie uważa, że catering dla szkół w Warszawie oraz w innych miejscowościach jest bardzo drogi. W rzeczywistości jednak ceny cateringu dla najmłodszych nie są wysokie i są porównywalne z kosztami wyżywienia w szkolnych stołówkach. Wynika to z faktu, że są przygotowywane w większych ilościach dla różnych szkół, co pozwala na podział kosztów.

Ciepłe dania serwowane na miejscu

Firmy cateringowe przygotowują posiłki w swoich siedzibach i następnie dowożą je do placówek szkolnych. Stosuje się wtedy specjalne pojemniki termiczne, które zatrzymują temperaturę dań na długi czas. Dzięki temu posiłki serwowane przez firmy cateringowe są świeże, ciepłe oraz smaczne – tak jak te, które przygotowywane są w stołówkach szkolnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here