Aplikacje dla dzieci

Technologia bardzo szybko się rozwija. Bardzo ciężko jest przypomnieć sobie jak wyglądało nasze życie bez telefonów komórkowych. Często też trudno jest spędzić jeden dzień bez komórki. Na szczęście istnieje bardzo mały procent ludzi na świecie, którzy mają prawdziwy problem z uzależnieniem. Nie ma nic złego aby na telefonie zainstalować specjalne aplikacje dla dzieci. Kiedy dziecko osiąga odpowiedni wiek, co najlepiej skonsultować z pedagogiem, można je powoli oswajać z elektroniką. Ważne aby zachować w tym umiar i nie stosować jako alternatywy do wspólnego spędzania czasu. Należy też wyznaczyć pewne granice i normy korzystania z telefonu.

Aplikacje dla dzieci

Aplikacje dla dzieciTelefon komórkowy warto wręczyć dziecku na własność, dopiero kiedy będzie samodzielnie opuszczać mieszkanie do szkoły czy też do znajomych. Jest to też forma bezpieczeństwa. Aplikacje, które można zainstalować to zazwyczaj gry, które zwykle są kolorowankami. Zdarza się, że dziecko przybiera w grach postać skaczącego ludzika, którym zbiera kolorowe punkty. Dla dziewczynek stworzono sporo aplikacji fryzjerskich. Oprócz gier, można pobrać aplikacje dla dzieci, które będą je rozwijać, czyli aplikacje edukacyjne. Przybierają one formę gier z poziomami, aby móc sprawnie grać trzeba się powoli uczyć. Zazwyczaj trzeba uzupełniać słowa, pisać cyfry lub litery. Ciekawe są też aplikacje z językami obcymi, a przede wszystkim z językiem angielskim. Takie również zawierają zadania, w których często należy ułożyć poprawnie zdania czy dopasować słówka do obrazków.

Aplikacje zapewniają świetną zabawę

W takich aplikacjach pojawia się bardzo dużo obrazków i piosenek, tak aby zabawa była bardzo przyjemna. Zdarza się, że pojawia się bohater, który jest kimś na wzór prowadzącego programu. Jest to ktoś kto prowadzi dziecko przez aplikację czy grę i udziela wskazówek co nacisnąć w razie, gdyby dziecko nie potrafiło. Nie są one też niczym złym dla dziecka, jeżeli rodzic sprawuje nad tym kontrolę i pilnuje ilość spędzanego czasu. W tym przypadku ważny jest też rozwój wzroku dziecka oraz jego kreatywności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here