dieta bez zasad
fot. pixabay.com

Obecnie istnieje wiele różnych diet na rynku, które kuszą osoby chcące zrzucić kilka dodatkowych kilogramów, swoimi niesamowitymi efektami. Jednakże stosowanie takich diet nie zawsze daje nam efekty na długo, a nawet kończy się nieprzyjemnym efektem jojo. Dieta powinna mieć określone zasady, które polegają głównie na zmianie nawyków żywieniowych. Sprawdź, o co chodzi!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-bez-zasad-to-bez-sensu/

Dieta bez zasad

Diety bez zasad mogą się wydawać bez sensu. Jednakże nie chodzi również o to, by żyć nieustannie w rygorze i odmawiać sobie wszelkich przyjemności żywieniowych. Dieta bez zasad również może funkcjonować, a opierać się będzie głównie na zmianach nawyków żywieniowych, które są główną przyczyną nadmiaru kilogramów i złego samopoczucia.

Złe nawyki żywieniowe opierają się głównie na dostarczaniu do naszego organizmu zbyt dużej ilości kalorii, która przekracza znacznie nasze dzienne zapotrzebowanie, a także dostarczanie tych kalorii ze złej jakości jedzenia.

W złych nawykach żywieniowych bardzo często pojawia się spożywanie nadmiernej ilości pokarmów, słodkie lub słone przekąski, niezdrowe produkty, które mają chemiczny skład, a także nie przestrzeganie jedzenia w regularnych odstępach czasowych.

Dobre nawyki żywieniowe

Chcąc zmienić swoje podejście do jedzenia, należy wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które będą miały pozytywne oddziaływanie zarówno na nasz organizm, jak i na nasze samopoczucie i redukcję tkanki tłuszczowej.

Dobre nawyki żywieniowe to przede wszystkim spożywanie adekwatnej do naszych potrzeb ilości kalorii i nie przekraczanie jej. Kalorie te powinny znaleźć swoje źródło w produktach nieprzetworzonych, o zdrowym składzie, bez dodatków chemicznych substancji.

Dodatkowo posiłki powinny być spożywane w ilościach mniejszych, lecz w krótszych odstępach czasowych. Jedzenie należy dostarczać sobie regularnie, np.: co 3-4 godziny. Jemy do momentu sytości, nie przejedzenia. Jednakże ten moment nadchodzi po czasie, gdyż informacja do naszego mózgu dociera z opóźnieniem, dlatego po posiłku należy napić się szklanki wody, a nie pić w jego trakcie.

Przeczytaj też: http://www.nauczmniemamo.pl/bole-zoladka-przy-antybiotyku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here