Dieta cukrzycowa o właściwościach odchudzających

Jeżeli od wielu lat chorujesz na cukrzycę, na pewno nie trzeba ci tłumaczyć, co to jest cukrzyca i jak się ją leczy. A jednak czasami warto wspomnieć o pewnych kwestiach, które niby powinny być oczywiste, a jednak wcale nie są. Sporym błędem osób chorujących na cukrzycę jest totalne zaniedbywanie diety. A niestety nie masz co liczyć na pełne i całkowite wyleczenie, jeżeli nie uporasz się ze swoją nadwagą czy otyłością. W pierwszej kolejności, zanim jeszcze zaczniesz sięgać po jakiekolwiek środki farmakologiczne czy suplementy diety, powinieneś zastanowić się nad swoją masą ciała i sprawdzić, czy jest ona prawidłowa. Jeżeli nie – warto by było rozpocząć odchudzanie. Na szczęście dieta cukrzycowa także pozwala ci na rozprawienie się ze zbędnymi kilogramami.

Zamiast więc od razu rzucać się dosłownie na te wszystkie glukometry i pompy insulinowe, najpierw spróbuj delikatnie zmienić swoją dietę. Osoby, które chorują na cukrzycę, a jednocześnie zmagają się z nadmierną masą ciała, powinny zastosować jadłospis o deficycie kalorycznym wynoszącym ok. 500 kcal. Im więcej ważysz, tym większy może być ten deficyt. W przypadku otyłości trzeciego stopnia należy bowiem skupić się maksymalnie na jak najszybszym zrzuceniu wagi, tak więc dopuszcza się możliwość zastosowania deficytu kalorycznego rzędu nawet tysiąca kalorii. Taka dieta cukrzycowa powinna być jednak przeprowadzana pod kontrolą lekarza albo dietetyka. Jeżeli tylko masz taką możliwość, zgłoś się do dobrego dietetyka klinicznego, by otrzymać dopasowany do twoich potrzeb jadłospis, na którym na pewno uda ci się schudnąć.

Dieta w cukrzycy nie musi być jednak nudna czy banalna. Jeżeli wiec boisz się, że po przejściu na nowy jadłospis zostaniesz zmuszony do całkowitej rezygnacji ze słodyczy, pamiętaj, że twoje obawy są bezpodstawne. To sklep dla cukrzyków diabetyk24.pl od tego momentu może stać się dla ciebie idealnym miejscem na zakupy spożywcze. Znajdziesz w nim nie tylko typowo zdrowe i naturalne produkty, ale również i słodycze, które mogą być spokojnie jedzone przez cukrzyków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here