Dlaczego warto podarować dziecku perkusję?

0
2243

Wartość muzyki w rozwoju dziecka wciąż jest często niedoceniana. Na przykład perkusja dla dzieci uczy koncentracji i skupienia na konkretnej czynności. Badania pokazują, że gra na instrumencie perkusyjnym poprawia umiejętności matematyczne i ścisłe, jednocześnie stymuluje lewą i prawą półkulę mózgu. Perkusja wspiera zdrowie psychiczne, fizyczne i emocjonalne dzieci.

Najważniejsze korzyści

Gra na perkusji dla dzieci może łagodzić frustrację, rozczarowanie i stres. Nawet kilka minut wystarczy, by wspaniale poprawić nastrój. Mózgi perkusistów uwalniają przyjemne endorfiny natychmiast po zagraniu. Bębnienie i wibracje dźwiękowe rezonujące przez każdą komórkę w ciele uwalniają negatywne emocje.

Gra na perkusji wymaga właściwej koordynacji rąk i nóg. Muszą ze sobą odpowiednio współpracować. Dlatego zarówno początkujący, jak i zaawansowany perkusista jednocześnie korzysta z obu półkul. Badacze odkryli, że ten rodzaj aktywności poprawia iloraz inteligencji. Perkusja dla dzieci może poprawić wyniki w nauce, szczególnie w matematyce. W końcu perkusiści muszą liczyć! W ten sposób dzieciaki przyswajają też podstawy ułamków, częstotliwości i interwałów.

To potężny instrument. Już na perkusji dla dzieci trzeba nauczyć się grać dynamicznie, nie tylko głośno, ale też cicho. Zagranie głośnego beatu wymaga dużej odwagi i pewności siebie. Gra na instrumencie wymaga też logicznego myślenia. Muzyk musi uwierzyć, że poradzi sobie nawet z trudnymi fragmentami utworu. Uczy się też przy okazji cierpliwości i konsekwencji. Umiejętność dzielenia złożonych, trudnych części na te możliwe do opanowania sprawdzi się w wielu dziedzinach życia. Wiara w siebie ma kluczowe znaczenie w pokonywaniu przeszkód zarówno w muzyce, jak i życiu.

Dodatkowe zalety

Gra na perkusji dla dzieci wymaga świetnej synchronizacji między zapamiętywaniem wizualnym mózgu, a koordynacją mięśni ciała. Badania pokazują, że perkusiści o wiele lepiej kontrolują swoje funkcje motoryczne. Mają też większą sprawność manualną. Szybko reagują. Lepiej słuchają i automatyzują ruchy.

Perkusja dla dzieci to doskonałe narzędzie terapeutyczne. Przyspiesza powrót do zdrowia po kontuzji. Wzmacnia układ odpornościowy i pomaga w uwolnieniu się od traumy emocjonalnej. Zmniejsza lęk, żal, zmęczenie, depresję i problemy behawioralne. Perkusiści mogą lepiej wyrazić siebie. Poprawia kondycję. Co ciekawe, w czasie 30-minutowej nauki perkusiści mogą spalić średnio 270 kalorii. Podczas gry na perkusji można również poznać nowych, ciekawych ludzi. Być może okaże się, że perkusista stworzy własny zespół lub dołączy do jakiegoś istniejącego.

[Głosów:6    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here