Gry dla dzieci na telefon

Jak wiemy dzieci potrafią być marudne lub denerwujące. Aby temu zapobiec rodzice na uspokojenie dają swojemu dziecku telefon z przygotowaną dla niego grą. Często bywa tak, że rodzice pobierają pierwszą lepszą grę przeznaczoną dla dzieci. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś, jakie gry dla dzieci na telefon wpływają najkorzystniej dla naszego szkraba? Duża ilość dzieci w dzisiejszych czasach postanawia spędzić swój czas na granie w nieprzeznaczone dla nich gry o charakterze bitewnym. Zdecydowanie takie gry nie wpływają dobrze na taką młodą osobę. Dużo osób sądzi, że to właśnie gry wpływają na zachowanie dziecka. Tego typu gry są przeznaczone dla osób starszych, które są dojrzalsze.

Gry edukacyjne

Gry edukacyjneOsoba w tak młodym wieku powinna być bardziej nastawiona na chociażby swój rozwój. Świetną opcją na udoskonalanie właśnie tego procesu są gry edukacyjne. W internecie istnieje ogromna liczba gierek wpływających korzystnie na umysł dziecka. Najlepiej aby taka gra miała postać jakiejś typu zabawy. Wybór jest szeroki. Od quizów aż po memory. Dzięki temu nasz smyk będzie miał większą chęć do zagrania w taką grę. Powinna dawać dużo frajdy, a zarazem uczyć.

Gry strategiczne

Dobrym wyborem dla dzieci są także gry strategiczne. To takie, które pozwalają na rozwój toku myślenia oraz sposobu planowania. Żeby wygrać taką rozgrywkę trzeba wykazać się właśnie tymi cechami. Głównie polega to na stawianiu wieżyczek na konkretnych pozycjach tak aby zniszczyły one nadchodzące pojazdy. Owszem, występuje tutaj wątek bitewny. Jednakże nie są to w żaden sposób gry krwawe czy brutalne. Dając dziecku telefon do ręki zastanówmy się czy włączona na nim gra jest odpowiedniej treści, która nie zaszkodzi dziecku, ale może w pewien sposób go czegoś nauczy.

Pamiętajmy, że gry przeznaczone dla osób starszych nie są dobrą opcją. Bywały przypadki dzieci, które zmieniły się nie do poznania, stały się agresywne co spowodowało u nich wiele problemów w relacjach z przyjaciółmi jak i z rodziną. Jednak zawsze trzeba pamiętać o tym, żeby nie udostępniać swojego telefonu dzieciom zbyt często, ponieważ jak najzwyklej w świecie mogą się uzależnić.

Gry dla dzieci na telefon

Gry dla dzieci na telefonObecnie nic nie stoi na przeszkodzie aby na telefon naszego dziecka pobrać mnóstwo darmowych ciekawych gier. Zapewnią one wiele godzin rozrywki ale będą też niosły walory edukacyjne. Ważne jest to, aby odpowiednio dobierać gry do wieku i zaangażowania naszych dzieci. Nie każda gra będzie dobra dla każdego dziecka. Uważajmy także na źródła z którym pobieramy gry tak aby nie uszkodzić telefonu jakimś zakamuflowanym wirusem. Oficjalny sklep Google będzie dobrym źródłem gier na telefon wyposażony w system Android. Znajdziemy tu zarówno produkcje darmowe jak i płatne. Raczej starajmy się unikać pobierania z mniej znanych źródeł. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji ciekawych gier dla dzieci na telefon.

Avokiddo Emotions

Jedną z takich gier jest na przykład produkcja pod tytułem Avokiddo Emotions. Gra polega na tym, że ekran telefonu jest podzielony na sześć pól, w których znajduje się sześć różnych zwierząt. Zwierzętom tym dziecko może dać jakiś przedmiot. Reakcje zwierząt na otrzymane przedmioty są różne. Może to być radość, obrzydzenie, smutek. Skrajne reakcje od lewa do prawa. Gra jest świetna do wspólnej zabawy rodziców i dzieci gdyż wymusza czasem interesujące rozmowy pomiędzy nimi.

Creator Islands

Inną ciekawą grą jest gra Creator Islands. Jest to gra bazująca na serii popularnych klocków Lego. Fabuła polega na tym, że gracz znajduje się na wyspie z porozrzucanymi klockami Lego, z których buduje różnego rodzaju konstrukcje oraz zwierzęta. Pozwalają nam one w grze odkrywać kolejne wyspy oraz coraz to nowsze konstrukcje. Gra jest bardzo ciekawa i wciągająca a dziecko często musi użyć wyobraźni ponieważ niektóre budowle trzeba przebudowywać aby uzyskać oczekiwany efekt. Zdecydowanie polecamy, szczególnie że gra jest darmowa.

Logic Free

Jest to typowa gra logiczna zapewniająca naszemu dziecku solidny wysiłek intelektualny. W grze dostępnych jest kilka trybów rozgrywki. Dwa z nich polegają na bezproblemowym i szybkim przejściu labiryntu. Dwa kolejne polegają na odpowiednim dopasowywaniu przedmiotów. Gra ta niesamowicie ćwiczy inteligencję wśród najmłodszych.

Gry online przez internet

Oprócz gier na telefon sporo produkcji znajdziemy też za pomocą przeglądarki internetowej. Mnóstwo jest portali z darmowymi grami dla dzieci online. Wszystkie są darmowe i zapewniają dzieciom długą i wspaniałą rozrywkę. Pamiętajmy jednak, że dzieci nie mogą przebywać zbyt długo zarówno przed ekranem komputera jak i telefonu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here