Jaki płyn do kąpieli dla dzieci wybrać

Ma oczyszczać i odżywiać skórę, nie podrażniać jej i nie uczulać – płyn do kąpieli dla dzieci powinien być starannie dobrany do potrzeb maluchów. Ważne, żeby w swoim składzie nie miał szkodliwych substancji. Na szczęście coraz więcej osób analizuje składy kosmetyków i wybiera te najbezpieczniejsze.

Zanim kupicie, czytajcie skład

O delikatną skórę dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, trzeba dbać ze szczególną ostrożnością. Płyn do kąpieli dla dzieci to kosmetyk używany regularnie, zatem nie może w żaden sposób źle oddziaływać na skórę. Ma za zadanie wzmacniać jej naturalną barierę ochronną, koić wszelkie podrażnienia i przede wszystkim skutecznie oczyszczać. W przypadku niemowlaków istotne, by nawilżał i zmiękczał złuszczający się naskórek oraz go natłuszczał.

Tych składników unikajcie jak ognia

Istnieje kilka składników, których w ogóle nie powinien zawierać płyn do kąpieli dla dzieci. W przeciwnym razie bariera lipidowa skóry najmłodszych będzie naruszona, co poskutkuje problemami dermatologicznymi. W wyborze kosmetyku do mycia dzieci kierujcie się zasadą: im krótszy, bardziej naturalny skład, tym lepiej. Unikajcie detergentów wysuszających SLS oraz SLES, a jeśli już znajdują się one w Waszym produkcie, będziecie musieli posmarować skórę dziecka balsamem nawilżającym. Najlepiej całkowicie wyeliminujcie pochodne formaldehydu oraz poliakrylamid, który może być kancerogenny. Unikajcie też parabenów, glikoli polietylenowych z przedrostkami PEG oraz glikoli polipropylenowych z przedrostkami PPG w nazwie i kwasu borowego. Jeśli którykolwiek z tych niewskazanych składników występuje pod koniec składu produktu to znaczy, że jest go niewiele. Najgorzej sytuacja wygląda, gdy jest umiejscowiony na samym przodzie zestawienia. Pamiętajcie, że dzieci bardziej niż dorośli wchłaniają składniki poprzez skórę.

Walory wzrokowe i zapachowe środków do mycia najmłodszych

Bardzo często produkty do kąpania dzieci są przeznaczone zarówno do mycia ciała, jak i włosków. Dlatego muszą łagodnie działać również na skórę głowy. Jeśli chodzi o aspekty wizualne to najmłodsi lubią, gdy w wannie w czasie kąpieli jest dużo piany. Warto więc zwrócić uwagę również na tę cechę naszego produktu do mycia dzieci. Walory zapachowe nie są tak istotne. Na pewno w pierwszej kolejności Wasza uwaga powinna być skupiona na dobrym składzie. Jeśli już zależy Wam, by płyn do mycia pachniał intensywnie, wybierzcie produkt o naturalnym składzie. Szukajcie też produktu wydajnego, tak byście mogli używać go w niewielkiej ilości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here