pościel
fot. pixabay.com

Pościel to jeden z najważniejszych elementów niemowlęcej wyprawki. Warto zauważyć, że pościel dla najmłodszych powinna spełniać pewne normy, a potrzeby niemowlaków są pod tym względem nieco inne niż większych dzieci czy dorosłych. Czym zatem się kierować, wybierając pościel dla dziecka?

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/posciel-dla-niemowlat-ktora-wybrac/

  1. Materiał

Materiał, z którego wykonana jest pościel niemowlęca powinien być lekki, przewiewny i najlepiej z naturalnych włókien. Powinien być przyjemny w dotyku, szorstkie mogą podrażnić niezwykle delikatna skórę dziecka. Lepiej zrezygnować z powłoczek w żywych, intensywnych kolorach. Do barwienia używa się zazwyczaj silnych substancji chemicznych, które mogą wywołać niepożądane reakcje u dziecka, obciążają przy tym bardzo środowisko. Najczęściej polecanym materiałem jest bawełna, która spełnia wszystkie powyższe wymagania. Dodatkowo nie niszczy się w praniu, a więc posłuży dłużej. Druga opcja jest satyna pościelowa, uwielbiana głównie za to, ze jest niezwykle przyjemna w dotyku. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza latem, ponieważ daje wrażenie przyjemnego chłodu. Do wyboru mamy również pościel z kory, która kusi niska ceną, niestety, wiąże się to z gorsza jakością. Kora szybko się niszczy, a pościel dla dzieci pierzemy bardzo często, dlatego wkrótce trzeba będzie wymienić ja na nową. 

2. Wypełnienie

Kolejna istotna kwestia to wypełnienie. Najcieplejsze i najlżejsze są pościele wypełnione pierzem. Niestety, często wywołują one uczulenie u najmłodszych, dlatego trzeba podejść do nich niezwykle ostrożnie. Zdecydowanie najczęściej wybierana opcja są pościele z syntetycznym wypełnieniem. Jest to antyalergiczne wypełnienie, a więc w pełni bezpieczne dla niemowlaka. Dużą jego zaletą je to, że nie odkształca się i nie zbija tak jak się to dzieje z pierzem. Jest lekka i co ważne szybko schnie po wypraniu. 

3. Rozmiar

Wybierając pościel dla malucha trzeba zwrócić uwagę na właściwy rozmiar, dopasowany do wielkości łóżeczka. Pościel nie powinna być zbyt duża, aby dziecko się nią nie nakryło.

Przeczytaj też: http://www.wystarczytakniewiele.pl/skarpetki-zluszczajace-sposob-na-zrogowacialy-naskorek/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here