Szybki pomiar temperatury u noworodka — co pomoże?

Narodziny nowego członka rodziny to cudowny czas. Wcześniejsze przygotowania, radość z każdej kolejnej wizyty, po której możemy wszystkim powiedzieć, że dzidziuś rozwija się prawidłowo. Poród, który szczęśliwie zakończył się dla mamy i jej dziecka. Wiele emocji towarzyszy temu nowemu etapowi w życiu wielu ludzi.

Jednak najgorsze przychodzi, gdy dziecko po raz pierwszy zachoruje. Strach o zdrowie i życie nowonarodzonego maluszka, może okazać się jedną z najbardziej traumatycznych sytuacji w życiu młodych rodziców. Należy wtedy szybko i precyzyjnie reagować. Mały organizm nie ma jeszcze tyle sił do walki jak starszy człowiek.

Zawsze warto móc szybko, ale ze spokojem stwierdzić, co się właściwie się dzieje.

Pamiętaj, że po powrocie ze szpitala Ty wracasz do wytęsknionego domu. Dziecko natomiast dopiero zdążyło poznać i przyzwyczaić się do świata szpitala. Po całodobowym świeceniu tam tak w dzień jak i w nocy, może okazać się, że nie będzie chciało ono wcale spać w ciemności. Przez te parę dni mogło się już przyzwyczaić do sypiania w jaśniejszych pomieszczeniach.

W związku, z czym nocny płacz w łóżeczku wcale nie musi być jeszcze oznaką choroby. Prawdopodobnie przystawienie maluszka do piersi i włączenie delikatnego oświetlenia mogłoby już wtedy uspokoić bobasa. Jeśli jednak zrobisz to, a dziecko nadal płacze, ponadto jesteś w stanie wyczuć, że Twoje maleństwo jest cieplejsze, niż powinno być koniecznie zmierz mu temperaturę.

Dowiesz się wtedy, czy płacz nie został wywołany walką organizmu z jakąś chorobą. Na to przecież wskazuje podwyższona temperatura ciała. Należy w takiej sytuacji posiadać nowoczesny termometr bezdotykowy, który szybko, skutecznie i dokładnie rozwieje Twoje wątpliwości. Znajdziesz go na stronie https://pewnypomiar.pl/.

Rtęciowe termometry odeszły już w zapomnienie. Prawdopodobnie też sama nie jesteś w stanie wyobrazić się 15 minutowego czasu oczekiwania na prawidłowy wynik i trzymania takiego termometru w odpowiedniej pozycji, gdy Twoje dziecko mogłoby w tym czasie szamotać się i płakać okazując swój dyskomfort. Warto pomyśleć o tym wcześniej. Na stronie https://pewnypomiar.pl/2018/02/18/jaki-termometr-bezdotykowy-wybrac/ przeczytasz więcej o tym, jaki termometr bezdotykowy wybrać i jak mierzyć temperaturę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here