Co dla dzieci w Warszawie trzeba zobaczyć koniecznie?

Warszawa ma mnóstwo atrakcji skierowanych również do najmłodszych. Co dla dzieci w stolicy trzeba zobaczyć koniecznie?

Chociaż wielu rodzicom wydaje się, że Warszawa nie ma zbyt wielu ciekawych atrakcji przeznaczonych dla dzieci, to jednak także i tutaj na maluchy czeka mnóstwo wciągających propozycji. Co zasługuje na szczególna uwagę?

Starówka – Stare Miasto

Spacer traktami Starego Miasta to okazja do tego, aby przybliżyć dziecku historię Warszawy. Zabytkowe budynki, w tym także takie symbole jak Zamek Królewski, kolumna Zygmunta III Wazy czy rynek Starego Miasta wraz z pomnikiem Syrenki to tylko parę propozycji.

 Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik działa od 2005 roku i od tego czasu stało się jedną z najbardziej popularnych atrakcji dla dzieci w stolicy. To tutaj można poznawać świat od całkowicie innej strony – przez eksperymenty, uczestnictwo w doświadczeniach i dobrą zabawę. Przy Centrum działa także Planetarium – Niebo Kopernika.

 Pałac Kultury i Nauki

To symbol Warszawy, który położony jest w samym centrum miasta. Jest także najwyższy w Polsce! Pałac Kultury i Nauki warto także zwiedzić. Na szczególną uwagę zasługuje taras widokowy położony na 30. piętrze, a także działające tutaj muzea, w tym Muzeum Domków dla Lalek, Muzeum Techniki, Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN.

 Łazienki Królewskie

Gdy pogoda dopisuje, warto także zobaczyć Łazienki Królewskie, które uznawane są za jeden z najpiękniejszych kompleksów ogrodowo-pałacowych w całym kraju. To tutaj znajduje się także znany pomnik Fryderyka Chopina, a niedaleko położony jest Belweder.

 Teatr dla dzieci

Jeśli nie wiemy, co dla dzieci w Warszawie wybrać, gdy pogoda nie jest zbyt ładna, warto pomyśleć o wykupieniu biletów do teatru dziecięcego. To kapitalna alternatywa dla kina! W Warszawie działa kilka teatrów zapraszających najmłodszych, z czego najbardziej popularny to Teatr Małego Widza. Wystawia sztuki przeznaczone dla dzieci już od pierwszego roku życia. Aktualny repertuar można sprawdzić on-line – przez internet można także zakupić bilety.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here