Drewniany żwirek dla kota

Koty to zwierzęta wybredne, które często same decydują o tym, jakiego rodzaju podłoże zostanie wybrane do kuwety. Jeśli znajdzie się w niej nieodpowiednie, mogą nawet nie chcieć z niej korzystać, dlatego przykładanie wagi do ich zdania jest bardzo ważne. Na szczęście szeroki wybór podłoża umożliwia znalezienie tego odpowiedniego. Jednym z bardziej popularnych jest żwirek drewniany. Jeśli zastanawiasz się, czy nie wykorzystać go również u siebie, poznaj bliżej jego zalety.

Żwirek z naturalnego surowca

Żwirki dla kota z drewna to produkty w 100% naturalne, które nie zawierają żadnych sztucznych i chemicznych dodatków. Dzięki temu są całkowicie biodegradowalne i ekologiczne, a osoby, które się na nie zdecydują, często mogą usuwać je z kuwety na różne sposoby. Niektóre ich typy nadają się nawet do usuwania drogami sanitarnymi.

Żwirki drewniane powstają zazwyczaj z drobnych ścinków powstałych podczas obróbki drewna, dzięki czemu pomagają w całkowitym wykorzystaniu surowca i zmniejszają ilość odpadów poprodukcyjnych. Również w ten sposób przyczyniają się do bardziej ekologicznego przetwórstwa. Ich naturalne pochodzenie, na przykład z drewna świerkowego i sosnowego gwarantuje im dodatkowo świeży, przyjemny zapach.

Żwirek zbrylający i niezbarylający

Wśród żwirków drewnianych możemy wyróżnić typy zbrylające się i niezbrylające. Pierwsze z nich są bardzo łatwe do czyszczenia na bieżąco – wystarczy wykorzystać w tym celu łopatkę i wyjąć utworzone kulki z wchłoniętym moczem. Z kolei niezbrylające żwirki nie tworzą zwartych, twardniejących struktur, dzięki czemu podczas usuwania można wyrzucać je do toalet. Nie powodują bowiem ich zatykania się i nie są szkodliwe dla środowiska, nawet jeśli trafiają do ścieków.

Oba rodzaje żwirku drewnianego cechują się dobrą chłonnością, co zapewnia optymalne wykorzystanie podłoża i gwarantuje jego wydajność.

Wchłanianie zapachów i działanie antybakteryjne

Drewniany żwirek dla kota charakteryzuje się naturalnym, przyjemnym aromatem, który zawdzięcza pochodzeniu z drewnianych ścinków. Jednocześnie jednak ma zdolność do neutralizacji zapachów, co sprawia, że otoczenie kuwety zawsze jest bardziej przyjazne dla osób znajdujących się w okolicy. Dodatkowo pachnące żwirki drewniane jeszcze lepiej radzą sobie z przykrymi zapachami kocich odchodów, gwarantując świeżość nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

Wchłanianie zapachów idzie w parze także z neutralizacją bakterii i grzybów, które dodatkowo mogą zwiększać intensywność nieprzyjemnych woni. Z tego powodu wiele żwirków, oprócz właściwości antyseptycznych wynikających z działania samego drewna, zostaje wzbogaconych o jony srebra. Mają działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, co zwiększa poziom higieny i przeciwdziała przykrym woniom. Dzięki temu również kot jest mniej narażony na wtórne zakażenia, a sama kuweta i jej otoczenie nie powodują rozprzestrzeniania się zarazków po domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here