Kłady dla dzieci

Dookoła swojego domu posiadasz długie odcinki utwardzonej drogi, na której nie jeżdżą samochody i myślisz o quadzie dla dziecka? Jeśli miałeś już w życiu przyjemność, spróbować jazdy na kładzie, na pewno wiesz, jaka jest to świetna frajda. Jednak kłady dla dzieci oprócz o wiele mniejszej mocy oraz wymiarów są zupełnie inną kwestią.

Kłady dla dzieci

Na pewno wyobrażając sobie świetnie spędzone wraz z dzieckiem wolne chwile, uważasz, że jest to dobry pomysł. My również podzielamy taką opinię, pod warunkiem, że nikt nie zapomina o kwestiach związanych z bezpieczeństwem oraz prawem. Liczba wypadków dzieci z udziałem quadów jest naprawdę wysoka. Pomimo że konstrukcje quadów dla dzieci są o wiele lżejsze podczas wypadku gdy dziecko zostanie taką maszyną przygniecione, nie jest odczuwalna żadna różnica. Podpowiemy zatem, o czym warto pamiętać, aby zabawa nie skończyła się w przykry sposób.

Kłady dla dzieciNawet jeśli wydaje nam się, że nasze dziecko jest już gotowe na takie przygody, nie możemy zapominać o obowiązującym nas prawie. W świetle prawa Polskiego, żeby dziecko mogło wsiąść na quad, powinno mieć ukończony 14 rok życia oraz mieć niezbędne uprawnienia do tego. Takimi uprawnieniami jest tak zwana karta motorowerowa, czyli kategoria AM. Dodatkowym warunkiem, jaki musi być spełniony, są wymagania techniczne quada. Albowiem jego całkowita masa pojazdu nie może przekraczać 350 kg. W tym pułapie mieszczą się zazwyczaj tylko czterokołowce lekkie, które osiągają prędkość w granicach 40 km/h. Dodatkowym aspektem mówiącym o prędkości jest sytuacja, w której, gdy będziemy przewozić dziecko do 7 roku życia, nie możemy przekroczyć wspomnianej prędkości 40 km. W przypadku gdy warunki techniczne maszyny są wyższe od podanych wyżej, osoba jeżdżąca na takim quadzie musi być pełnoletnia więc ukończyć 18 lat.

Warto również wiedzieć gdzie możemy się quadem poruszać. Możliwość poruszania się czterokołowcem posiadamy albo na drogach leśnych, które są drogami publicznymi oraz oznakowanymi lub po drogach publicznych. W przypadku złamania tych ograniczeń grozi nam kara grzywny.

Wszystkie te ograniczenia są stworzone z myślą o bezpieczeństwie naszych pociech, co wcale nie oznacza, że taka zabawa jest złym pomysłem. Pod warunkiem, że zadbamy o bezpieczeństwo oraz nie będziemy łamać prawa, dziecko będzie wyposażone w odpowiedni kask, z pewnością na kładzie, będziecie w stanie wspólnie przeżyć niesamowite przygody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here