Maseczki antywirusowe

Wiele osób kupuje dziś maseczki antywirusowe. Koronawirus znacząco zmienił rynek takich produktów, sprawiając, że stały się one artykułami pierwszej potrzeby. Wciąż jednak klienci zastanawiają się, która opcja będzie dla nich najlepsza, biorąc pod uwagę, że pojawia się coraz więcej możliwości. Przybliżamy 3 podstawowe kryteria, które pomogą ci podjąć właściwą decyzję.

Ekologia: maseczki antywirusowe bawełniane

Ważna jest dla ciebie ochrona środowiska? W takim razie najlepszym wyborem będą maseczki antywirusowe bawełniane. Na rynku istnieje dziś spory wybór takich produktów, a ceny wynoszą od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych za sztukę.

Ważne jest jednak to, że takie maseczki można prać i dezynfekować wielokrotnie, a więc mają one o wiele dłuższą żywotność niż na przykład maseczki jednorazowe chirurgiczne. Poza tym nie nasiąkają wilgocią w tak dużym stopniu, co maseczki jednorazowego użytku.

A jak ze skutecznością maseczek bawełnianych? Stanowią one dobrą ochronę przed wirusem, a konkretnie przed aerozolem z wirusem. Tworzą bowiem barierę osłonową przed patogenem, zapobiegając wydostawaniu się skażonych kropelek.

Aby były skuteczne i bezpieczne, trzeba je jednak często prać, a więc domyślnie warto mieć w domu przynajmniej kilka sztuk takich produktów.

Na pewno warto zastanowić się nad zakupem takiej maseczki, zwłaszcza że wpisuje się ona w nurt zero waste.

Bezpieczeństwo: maseczki antywirusowe z filtrem

Dla osób, które stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, bardzo dobrym wyborem będą profesjonalne medyczne lub budowlane maseczki antywirusowe. Koronawirus będzie miał przy nich ograniczone możliwości zainfekowania.

Użytkownika maseczki medycznej FFP3 lub N95 chroni bariera w postaci materiału o gęstym splocie oraz specjalnego filtra oczyszczającego. Przy zakupie maseczek antywirusowych tego typu zwracaj uwagę na oznaczenia liczbowo-literowe. „N95” oznacza, że dany produkt gwarantuje 95-procentową ochronę przed zanieczyszczeniami. Im wyższa wartość liczbowa, tym większy stopień ochrony.

Do tej grupy zaliczają się ponadto specjalne maseczki przeciwpyłowe budowlane oraz maseczki antysmogowe z wymienianymi filtrami HEPA lub z aktywnym węglem.

Profesjonalne maseczki antywirusowe z filtrem to zdecydowanie najdroższe produkty w swojej kategorii, ale jednocześnie gwarantują one największą skuteczność i bezpieczeństwo.

Łatwość pozyskania: maseczki antywirusowe z papieru

Znajdujesz się w sytuacji podbramkowej, gdy musisz wychodzić z domu, a nie masz dostępu do standardowych maseczek jednorazowych lub wielorazowych? Wykonaj je… samodzielnie.

Domowej roboty maseczki z papieru zapewniają wystarczającą, choć ograniczoną w porównaniu z maseczkami certyfikowanymi ochronę mechaniczną przed koronawirusem. Wykonasz je przy użyciu ręcznika papierowego, zszywek i gumek recepturek.

Jest to propozycja dla tych osób, dla których liczy się przede wszystkim kryterium dostępności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here