Sesja noworodkowa – jak wybrać odpowiedniego fotografa w 4 krokach

W internecie coraz więcej można spotkać zdjęć z tzw sesji noworodkowych. Na rynku wciąż przybywa fotografów, którzy do swojej oferty wprowadzają tego typu zdjęcia. Skoro tyle osób zajmuje się tym tematem to jak wybrać najlepszą opcje i o co zapytać przed jej rozpoczęciem? Postaramy się wskazać najważniejsze aspekty.

Sesja noworodkowa –  triki w roli głównej

Patrząc na profesjonalne zdjęcia noworodków można uznać, że te naprawdę pozują. Często zostają umieszczone w małych koszyczkach, miskach, a nawet donicach. Okazuje się, że efekt, który widzimy został zmontowany z kilku ujęć. Wszystko to dla dobra maluszka, którego należy odpowiednio podtrzymywać (w wymyślonej pozie). Na poziomie montażu i obróbki zdjęć usuwa się asekurujące dłonie, a na fotografii zostaje sam noworodek. I właśnie tego należy wymagać od swojego fotografa. By znał się na pracy z tak małymi dziećmi i by wiedział, że w wielu pozycjach potrzebują pomocy.

Specjalizacja – sesje dziecięce, noworodkowe

Tak jak wspomnieliśmy na początku, coraz to więcej osób zajmujących się fotografią dopisuje taką usługę do swojej oferty. Niestety bardzo często nie posiadają oni doświadczenia, ani wiedzy na temat pracy z noworodkami, czy dziećmi w ogóle. Właśnie na takie osoby należy uważać. Zdecydowanie lepiej wybierać te, które specjalizują się w tej dziedzinie fotografii. Możemy się wówczas spodziewać, że mają nie tylko odpowiednie podejście, ale także wiedzę na temat maluchów. Takie osoby będą stale podnosiły swoje umiejętności i będzie to widać w efektach ich pracy.

Sesja noworodkowa – porozmawiaj z fotografem

To bardzo ważne, aby przez wykonaniem sesji odbyć rozmowę z kandydatem na realizatora projektu. Znając terminy fotografów, należy się na nią umawiać będąc w połowie ciąży. Podczas takiej rozmowy należy dokładnie wypytać o wszystkie szczegóły sesji. Ustala się orientacyjny termin (nie wiemy przecież, czy maleństwo urodzi się w planowanym dniu), wybiera przykładowe ujęcia, a także ustala kto dba o stroje i rekwizyty. Do tego dochodzą jeszcze kwestie finansowe. Poza tym właśnie na takim spotkaniu należy zapytać o technikę pracy i doświadczenie (o ile nie znaleźliśmy takich informacji na stronie internetowej).

Zasięgnij opinii

Bardzo ważne w poszukiwaniach fotografa jest rozpytanie w kręgu przyjaciół, czy rodziny. Wiele osób bardzo chętnie chwali się efektami pracy na portalach społecznościowych. Przejrzyjmy sobie te zdjęcia pod kątem aranżacji, oświetlenia itp. Dzięki temu będziemy już mieli w głowie zarys tego jak pracuje dana osoba. Możemy oczywiście szukać fotografa za pomocą wyszukiwarki. Tutaj wystarczy wpisać słowa np. „sesja noworodkowa warszawa” i przejrzeć wyniki. Następnie należy sprawdzić fotografa.

Stosując się do powyższych kroków, a także zachowując zdrowy rozsądek możemy łatwo wyselekcjonować kilku potencjalnych wykonawców sesji noworodkowej. Pamiętajmy jednak, że te żądzą się swoimi prawami. Pierwszym z nich jest to, że wykonać je należy około 7-14 dnia życia dziecka. Właśnie dlatego z fotografem należy umawiać się już w trakcie ciąży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here