W apteczce miej zawsze żel na zmęczone nogi

Niezależnie o tego czy mamy pracę siedzącą, czy stojącą często po całym dniu nogi wydają się zmęczone oraz opuchnięte. Takie dolegliwości znane są również kobietom w ciąży oraz podczas upalnych dni. W takich sytuacjach warto mieć przy sobie żel na zmęczone nogi, który natychmiast przynosi ukojenie i ulgę. Po całym dniu warto również zrobić sobie proste spa, znanymi domowymi sposobami, które przynoszą ulgę ciężkim i spuchniętym nogom. Zmęczonym nogom ulgę z pewnością pomoże także kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem leczniczej soli.

Zmęczone nogi? Ulgę przyniesie żel chłodzący

Codzienna pielęgnacja stóp i łydek jest niezmiernie ważna podczas problemów z opuchniętymi nogi. Ukojeniem może być użycie żelu na zmęczone nogi rano oraz wieczorem, który przyjemnie odpręża oraz chłodzi. Zawarte w nim naturalne składniki niwelują ból oraz sprawiają, że stopy są zrelaksowane, a opuchlizna szybko znika. Dodatkowo dobrze wpływają i wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych. Podczas smarowania nóg żelem, warto wykonywać masaż w kierunku od stóp ku górze, co również korzystnie wpłynie na kondycję zmęczonych nóg. Przy tego typu problemach powinno się dodatkowo zadbać o nogi również w ciągu dnia, aby zminimalizować ryzyko wieczornego bólu. Jeśli przez wiele godzin przebywamy w jednej pozycji, warto co jakiś czas choć odrobinę ją zmieniać i robić sobie krótkie spacery. Zaleca się również regularne ćwiczenia, które dobrze wpływają na pracę mięśni (np. jazda na rowerze bądź basen).

Jaki wybrać żel na zmęczone nogi?

To dzięki odpowiednim składnikom zawartym w żelu na zmęczone nogi (jak np. https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/zel-kojacy-na-zmeczone-nogi-i-stopy/) możemy oczekiwać prawidłowych rezultatów. Dlatego podczas wyboru kosmetyku, warto zwrócić uwagę, aby posiadał m.in. wyciąg z kasztanowca, który rewelacyjnie wzmacnia ścianki naczyń oraz usprawnia krążenie. Dodatkowo warto, aby zawierał glicerynę i pantenol, które mają działania nawilżające. O dobrej jakości produktu również świadczy zawarta w nim diosmina, która zwiększa przepływ limfatyczny i pozytywnie wpływa na zmniejszenie obecności naczynek. To wszystko znacząco poprawi nie tylko wygląd nóg, ale także pomoże zminimalizować powtarzające się uciążliwe dolegliwości. Dzięki temu dobrej jakości żel na zmęczone nogi doskonale sprawdzi się nie tylko podczas ciepłych dni, ale także całym rokiem, jako element systematycznej pielęgnacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here