jakie prześcieradło, do łóżka dziecka?

Prześcieradła, są jednym z podstawowych elementów bielizny pościelowej każdego z nas. Używa się go ze względów higienicznych oraz po to aby nasze ciało było odseparowane od materaca łóżka, na którym śpimy. Najlepszym wyborem jest prześcieradło z gumką, które nie zsuwa się z materaca, podczas gdy dziecko zmienia ciągle pozycje i wykonuje niekontrolowane ruchy podczas snu. 

Materiał prześcieradła dla dziecka 

Materiały, które są wykorzystywane do produkcji prześcieradeł dla dzieci, to:

Bawełna, są idealnym rozwiązaniem dla dzieci, ponieważ mają delikatny splot. Dzięki temu skóra malucha nie będzie podrażniona. Prześcieradło bawełniane jest idealne na letnie, cieplejsze dni. Dlatego bo struktura materiału dość szybko się wychładza. W momencie gdy położymy się na takie prześcieradło, poczujemy delikatny, przyjemny chłód. Dodatkową zaletą bawełny jest to, że to materiał naturalny, który nie mechaci się, jest trwały i skóra może przez niego swobodnie oddychać.

Prześcieradła dla dzieci

Frotte, jest to tkanina z okrywą pętelkową. Co to znaczy? Taki materiał został wykonany z dwóch warstw osnów – podstawowej i pętelkowej. Materiał frotte dzięki temu jest mocny i gładki, a jednocześnie miękki i puszysty. Jest to jedne z najbardziej solidnych prześcieradeł. W przypadku prześcieradła frotte dla dziecka, należy zwrócić uwagę na jakość i pochodzenie materiału. Ważne żeby surowiec, z którego jest wykonane prześcieradło był naturalny. Syntetyczne surowce mogą spowodować nadmierną potliwość u dziecka oraz mogą się zmechacić. Takie prześcieradło nie jest wtedy zbyt komfortowe, a sen niespokojny.

Jersey, wykorzystywany jest najczęściej do prześcieradeł dla dzieci. Oryginalna wersja wykonywana była z wełny, obecnie spotykane są wersje zrobione z bawełny i włókien sztucznych. Takie prześcieradło jest elastyczne, ciepłe i delikatne.

Idealne prześcieradło dla dziecka powinno być miękkie i miłe w dotyku. Kolejna ważna rzecz to dobór prześcieradła do rozmiaru materaca.

Przeczytaj też: http://www.nauczmniemamo.pl/posciel-dla-dzieci-jaka-powinna-byc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here