Atrakcje na placu zabaw

Każde dziecko uwielbia bawić się, ruszać, pokonywać tory przeszkód. Ich naturalną formą nauki, poznawania, doświadczania i funkcjonowania jest zabawa. Zabawa może wspomóc w prosty i przystępny sposób rozwój różnych sfer np. emocjonalnej, intelektualnej, społecznej czy fizycznej. Aby każda z nich w prawidłowy sposób się kształciła, do dziecka powinno docierać wiele bodźców zewnętrznych. Bodźce te należy podsuwać młodym ludziom na co dzień. Bardzo dużą rolę w rozwoju mają czynniki zewnętrzne takie jak wychowanie, środowisko zewnętrzne i ludzie, którzy w nim funkcjonują i mają wpływ na życie malucha, nauka przez zabawę, pokazywanie dobrych i pozytywnych zachowań.

Aby w pełni rozwijać aspekt psycho – ruchowy dziecka, a także sferę społeczną i emocjonalną, bardzo dobrym wyborem jest zabawa na placach zabaw. Place takie w obecnych czasach znajdują się na każdym zamieszkałym osiedlu, przy przedszkolach, szkołach lub w parkach. Powstają na nich różnego rodzaju sprzęty, które są coraz bardziej atrakcyjne, a dzieci dzięki nim, chętnie wymyślają zabawy, które połączone są z aktywnością ruchową. W tego typu miejscach znajdziemy sprzęty takie jak: zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice, tory przeszkód, linaria, ścianki wspinaczkowe, ścieżki zdrowia, trampoliny i inne. Bardzo lubianym przez dzieci przyrządem są huśtawki wagowe (do kupienia na przykład w sklepie: http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/hustawki-wagowe). Są to urządzenia, które kiedyś popularnie nosiły nazwę „koniki”.

Zabawa na huśtawkach wagowych daje możliwość integracji z innymi, kształci się w dziecku cecha współpracy i współdziałania, gdyż to właśnie o te czynności opiera się zabawa na tego rodzaju urządzeniach. Do zabawy potrzebne są co najmniej dwie osoby, które siadają naprzeciwko siebie, na wyznaczonych do tego siedziskach. Osoba, która dotyka podłoża odpycha się nogami tak, aby przeciwważyć huśtawkę i zmienić pozycję na tą u góry. Huśtawka wagowa na placu zabaw może przybierać formę tradycyjną, jak i być bardziej rozbudowana i uatrakcyjniona. W obecnych czasach producenci dbają o to, by w zabawie mogło uczestniczyć więcej niż dwie osoby, a korzystanie z tego rodzaju atrakcji było przyjemne i ciekawe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here