Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu pierwszego akwarium

Akwarystyka to wspaniałe hobby, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przy zakładaniu pierwszego akwarium, aby zapewnić rybkom jak odpowiednie warunki. Dowiedz się więcej i sięgnij po najlepsze propozycje na rynku. To łatwiejsze niż może się wydawać.

Jak wybrać pierwsze akwarium?

W przypadku małych rybek minimalna pojemność akwarium wynosi 25 litrów. Jednak wielu akwarystów zaleca, aby początkujący sięgnęli po model, który pomieści 40 litrów wody. To odpowiednie rozwiązanie dla wielu różnych gatunków ryb. Ponadto większe akwarium będzie łatwiejsze w utrzymaniu. 

Jednak akwarium to jeszcze nie wszystko. Pamiętaj o zakupie żwirku oraz posadzeniu roślin. Kluczowym aspektem jest również wybór filtra. Ponadto zbiornik będzie prezentował się znacznie lepiej ze stylowymi ozdobami. Dzięki temu stanie się nie tylko miejscem życia rybek, ale również miłym dla oka elementem domowej aranżacji. 

Zarówno akwarium, jak i niezbędne akcesoria należy kupować w renomowanych punktach. Szeroką ofertę pierwszorzędnej jakości produktów możesz znaleźć w sklepie internetowym Aquael. To doskonała propozycja dla wymagających klientów, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań. Zdecydowanie warto do nich dołączyć. 

Jak dbać o rybki?

Jeżeli decydujesz się na małe akwarium, pamiętaj o regularnym podmienianiu części wody. Eksperci podkreślają, że dobrą praktyką jest wymiana około 20% wody raz na tydzień. W większych akwariach wodę wymieniać należy raz lub dwa razy w ciągu miesiąca. Ponadto ryby należy karmić raz dziennie o stałych porach lub dwa razy dziennie, jeśli w akwarium jest ich sporo. 

Dobrym rozwiązaniem będzie podanie mrożonego pokarmu o poranku, a suchego wieczorem. Mrożona karma sprawdzi się przy hodowli agresywnych gatunków, choć początkujący akwaryści powinni raczej wybierać te łagodne rybki. Warto pamiętać, aby do wody dodawać preparaty, które poprawią jakość roślin w akwarium. Wszystkie niezbędne akcesoria kupisz w sklepie Aquael.

Jak wybrać ryby do pierwszego akwarium?

Wybierać możesz spośród wielu nieagresywnych rybek, których hodowla pozwoli Ci zdobyć niezbędną wiedzę i rozwijać swoją pasję. Bardzo popularnym, a zarazem prostym w rozmnażaniu gatunkiem jest gupik prawe oczko. Jego hodowla wymaga akwarium o pojemności 40 litrów. 

Nieco większego, bo 50-litrowego akwarium wymaga hodowla platek. Te rybki nie mogą jednak być hodowane z blisko spokrewnionymi mieczykami, gdyż potomstwo mogłoby zatracać cechy gatunkowe. W takim zbiorniku można również hodować kardynałki chińskie (najlepiej w towarzystwie 6-8 osobników). Ponadto akwarium powinno być bogate w roślinność i jasno oświetlone. Z kolei w 60-litrowym akwarium śmiało można hodować molinezje “Black Molly”. Te rybki powinno się trzymać w stadzie z przewagą samic. 

To oczywiście tylko niektóre spośród wielu rybek dla początkujących akwarystów. Najlepsze ryby do pierwszego akwarium to przekrój wielu pięknych i dość mało wymagających gatunków. Więcej szczegółów można znaleźć na powyższej stronie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here