pokój dla dziecka
fot. pixabay.com

Czas ciąży to odpowiedni moment na zaplanowanie przygotowań na przyjście maleństwa. Dokładne zaplanowanie pokoiku noworodka to klucz do sukcesu. Zwłaszcza, że po przyjściu na świat malutkiego dziecka wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, aby nie narazić go na żadne niedogodności oraz choroby.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/wyposazenie-pokoju-dzieciecego/

Jak zaplanować pokój dla noworodka?

Przede wszystkim pokoik dla dziecka musi znajdować się blisko sypialni rodziców. Na początku łóżeczko będzie znajdować się w waszej wspólnej sypialni, ale z czasem z pewnością je przestawicie do pokoju maleństwa.

Poza łóżeczkiem przystosowanym do potrzeb noworodka, w pokoiku powinny znajdować się inne niezbędne akcesoria – przewijak, podręczna półka, na której zamieścicie niezbędne akcesoria do pielęgnacji, szafka na ubranka maluszka oraz miejsce dla zabawek.

Kolorowe dodatki

Jeśli znacie już płeć dziecka, możecie urządzić pokoik w odpowiednich kolorach. Jednakże w początkowym stadium rozwoju warto również uwzględnić czarno-białe kształty, ze względu na to, że dziecko z łatwością je przyswaja. Pomyślcie o minimalistycznej aranżacji, w której będzie się czuło swobodnie, a z czasem wprowadzajcie odpowiednie kolorystyczne dodatki.

Jeśli jednak zależy Wam na tym, by wasza córeczka miała pokoik w odcieniach różu, a synek w odcieniach błękitu, możecie w ten sposób urządzić pomieszczenie, jednakże nie przesadźcie, aby dziecko nie czuło dyskomfortu!

Niezbędne akcesoria

W dziecięcym pokoiku powinny znajdować się również akcesoria, które ułatwią wam wspólne życie z maluszkiem. Z pewnością powinna to być elektroniczna niania, dzięki której będziecie w nocy słyszeli, co dzieje się w pokoju malca. Dodatkowym wsparciem są wszelkie zabawki wspomagające sen – szumiące zabawki lub elektroniczne kołysanki, miękki kocyk, ulubione przytulanki i gryzaki, gdy zacznie się ząbkowanie.

Pamiętajcie również o tym, aby zorganizować miejsce na przechowywanie pieluszek, ubranek i akcesoriów, a także pościeli i ręczniczków – malutkie dzieci mają delikatniejszą i bardziej wrażliwą skórę, niż dorośli, więc w praniu niemowlęcych tekstyliów stosuje się inne środki chemiczne.

Zobacz też: http://www.polskidom.com.pl/praktyczna-i-piekna-lazienka-porady/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here