fryzjer mokotów

Salony kosmetyczne i fryzjerskie pozostają zamknięte w czasie pandemii koronawirusa. Jak poradzić sobie z niesfornymi kosmykami? Czy odrost jest jeszcze modny? Czy można zadbać o włosy bez wizyty u profesjonalnego stylisty fryzur? Jak długo potrwa jeszcze społeczna kwarantanna i wreszcie, jak poradzą sobie biznesowo fryzjerzy, którzy zostali z dnia na dzień od możliwości generowania dochodu?

Sytuacja salonów fryzjerskich

Pytań jest mnóstwo, niestety coraz mniej odpowiedzi. Każdego dnia odnotowuje się coraz większą liczbę zarażeń koronawirusem, który stanowi ogromne niebezpieczeństwo nie tylko dla naszego zdrowia, ale nawet życia. I pomimo tego, iż polski rząd zapowiada zniesienie niektórych obostrzeń, nadal nie wiadomo, kiedy będziemy mogli wybrać się do salonu, w którym naszymi włosami zaopiekuje się fryzjer. Mokotów, Żoliborz czy Praga, biznesy bez względu na dzielnicę stolicy, a nawet miasta w całym kraju pozostają dokładnie w takiej samej sytuacji.

Pocieszające jest natomiast to, że niektórzy styliści fryzur, którzy dzisiaj pozostają bez pracy, śpieszą na ratunek swoim klientkom i udzielają rad online. Okazuje się, że bez problemu można przetrwać co najmniej kilka miesięcy kwarantanny bez możliwości skorzystania z fachowej pielęgnacji naszych fryzur.

Koloryzacja włosów w domu

Otwarte pozostają drogerie, w których dostępne są różnego rodzaju farby i szampony do koloryzacji włosów. Panie, które potrzebują tego rodzaju pielęgnacji włosów, mogą bez problemu skorzystać z tych preparatów, które farbują włosy tylko na jakiś czas. Popularne są pianki i szampony, które koloryzują włosy, ale trwałość nowej tonacji utrzymuje się tylko do kilku myć. Warto wybierać środki tego rodzaju, które od razu zawierają odżywkę.

Domowe odżywianie włosów

Styliści fryzur zalecają powrót do domowych środków odżywczych. Wystarczy maseczka skomponowana z żółtka jajka oraz dobrej jakości oliwy z oliwek, by włosy stały się wzmocnione. Co ważne, w czasie domowej kwarantanny warto zrezygnować z modelowania fryzur lokówkami czy prostownicą. Teraz jest idealny czas na to, by dać włosom odpocząć od tak intensywnej ingerencji. Nadmiar wolnego czasu sprawia zaś, że możemy zadbać o włosy jeszcze lepiej. W sieci dostępne są przecież profesjonalne produkty odżywcze, które można zamówić z dostawą pod wskazany adres. Z łatwością udaje znaleźć się te, które na co dzień używane są przez stylistów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here