Rozwój dziecka i dojrzewanie jest bardzo ważnym okresem, w którym trzeba zadbać o odpowiednie odżywianie, które zapewni dziecku potrzebną dawkę witamin i minerałów oraz da energię do nauki i zabawy. Dieta dziecka powinna być zdrowa i zbilansowana. Powinna składać się w dużej mierze z naturalnych składników, a nie z wysokoprzetworzonej żywności, której jest obecnie pełno w supermarketach. Takie produkty bardzo często mają w składzie dodatkowy cukier i olej palmowy – składniki, które mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie.

Witamina C dla dzieci

Witamina C dla dzieciSkładnikiem odżywczym, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest witamina c dla dzieci. Jej podaż powinna być zwiększona w okresie jesienno-zimowym, kiedy dziecko narażony jest na różne wirusy czy przeziębienia. Witamina c jest naturalnym składnikiem pozytywnie wpływającym na odporność, więc zadbajmy, żeby dziecko nie miało niedoborów tej witaminy. Trzeba pamiętać, że witamina c jest związkiem, którego organizm nie wytwarza, więc musimy go dostarczać wraz z pożywieniem. I to właśnie powinno stanowić główne źródło tej witaminy dla dziecka. Przede wszystkim jedzenie, a nie dodatkowe tabletki i suplementy. Znakomitym źródłem witaminy c są oczywiście owoce i warzywa. Przede wszystkim pomarańcza, mandarynka, grejpfrut, cytryna, papryka, natka pietruszki. Warto zadbać, aby dziecko każdego dnia spożywało wymienione wyżej produkty.

Suplementacja

Nad ewentualną dodatkową suplementacją tego składnika możemy zastanowić się w przypadku przeziębienia dziecka lub newralgicznego okresu, kiedy dziecko może zachorować. Witamina c dla dzieci może mieć formę tabletek lub doustnych kropli, które można dodawać do pokarmu albo rozpuszczać w napojach. Są również na rynku preparaty o różnych smakach, na co warto zwrócić uwagę, ponieważ z pewnością dziecko chętniej będzie przyjmowały daną rzecze, jeżeli będzie mu ona przede wszystkim smakowała. Witamina c dla dzieci nie jest drogim suplementem, więc nie musimy się obawiać o koszty. Z dostępnością także nie ma problemów, znajdziemy ją w każdej aptece.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here