Zabawki na roczek dla dziewczynki

Bardzo długo wyczekiwany dzień, jakim jest pierwszy dzień urodzin naszej pociechy. Od narodzin obserwujemy i wspomagamy rozwój dziecka, ciesząc się postępami każdego dnia. Chcemy, aby ten wyjątkowy dzień był dokładnie taki, jak sobie to wyobrazimy. Dziecko w tym wieku sporo rozumie, dlatego ważne jest aktywne obchodzenie świąt wraz z nim. No bo która buźka na widok kolorowych balonów, pyszności na stole i wielkiego tortu nie uśmiechnie się od ucha do ucha? Jeszcze większą przyjemność daje zdmuchiwanie tej pierwszej, wyczekanej świeczki (z niewielką pomocą dorosłego). Ten czas, kiedy zjeżdżają się bliscy i przyjaciele, albo po prostu jesteśmy my rodzice z dzieckiem zamiast zajmować się innymi sprawami, to wyjątkowy czas dla dziecka. Uczy się ono relacji międzyludzkich, odpowiednich tradycji i wartości rodzinnych. W tym wyjątkowym dniu znajduje się ono w centrum uwagi, ponieważ zakończył się już okres niemowlęcy, a maluch wkroczył w etap rocznego dziecka!

Nic tak nie cieszy jak wspaniałe prezenty

Zabawki na roczek dla dziewczynkiTe bardziej i mniej trafione. W niektórych przypadkach, kiedy nie do końca jesteśmy pewni co by przypadło do gustu solenizantowi/solenizantce, możemy jakoś dyskretnie podpytać rodziców o to np. czym maluch się aktualnie interesuje. Jeżeli jednak chcemy być oryginalni lub zależy nam na niespodziance, to możemy zdecydować się na zakup zabawek rekomendowanych dla tej grupy wiekowej. Zabawki edukacyjne to doskonały wybór, ponieważ nie powinny z reguły spotkać się z odrzuceniem. Mają one na celu naukę poprzez zabawę i nie ma znaczenia czy są w kształcie misia czy mają naklejkę motylka. Zajmują maluchowi uwagę aby mógł skupić się na wykonywanej czynności. Polecane są szczególnie sortery, mini pianina z powtarzaniem dźwięków czy nauką kolorów, wszelkiego rodzaju karuzelki z wrzucaniem piłeczek od góry itp.

Zabawki na roczek dla dziewczynki

Zabawki na roczek dla dziewczynki mogą być o tyle różne od tych przeznaczonych dla chłopców, o ile dziecko wykazuje różnorodność zainteresowań. Dziewczynki mogą lubić lale, chłopcy samochodziki, ale nie ma żadnego problemu żeby lalka jechała w nowym Porshe na przyjęcie u misiów! Uniwersalnym pomysłem są neutralne zabawki np. konik na biegunach czy drewniane klocki, wszelkiego rodzaju puzzle podłogowe a nawet akcesoria kąpielowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here