którą huśtawkę dziecięcą kupić?

Na łamach portalu Zabobon.pl pojawił się w zakładce http://www.zabobon.pl/hustawka-dla-dzieci-drewniana/ artykuł opisujący trudności, z jakimi musi się zmierzyć rodzic przy wyborze odpowiedniej, drewnianej huśtawki dla swojego dziecka.

Huśtawka – wielu z nas wspomina bardzo przyjemnie ten prosty przedmiot, który dawał nam bardzo dużo radości w dzieciństwie. Kawałeczek deski i dwa sznury przywiązane do gałęzi drzewa potrafiły zająć nas jako dzieci na długie chwile. Dziś sami stajemy przed wyborem takiej zabawki dla naszego potomstwa. Jaką więc huśtawkę wybrać dla swoich dzieci?

Przede wszystkim mamy do wyboru dwie kwestie – albo możemy kupić gotową huśtawkę w sklepie ogrodniczym, albo sami możemy ją stworzyć według naszej koncepcji. Pierw skupmy się na tej drugiej koncepcji, czyli huśtawki zbudowanej własnoręcznie.
Jeśli mamy wprawę w majsterkowaniu, choć mały warsztat, gdzie można skręcić kilka deseczek, przewiercić kilka dziur oraz pomalować całość – i przede wszystkim mamy na to czas i ochotę – samemu możemy przygotować huśtawkę dla dziecka. Projektów do własnego wykonania w Internecie krąży sporo, w tym również w formie popularnych filmów tutorialowych na zasadzie „jak stworzyć coś od zera”. Tutaj istotną kwestią są same nasze zdolności manualne, bo bez nich nawet prosty projekt napotka trudności w wykonaniu.

Jeśli natomiast ktoś nie czuje się na tyle na siłach lub nie ma możliwości by samemu stworzyć taką formę zabawki dla swojego dziecka, może skupić się na gotowej ofercie sklepów ogrodniczych. Wybór huśtawek na rynku jest naprawdę spora. Możemy pokusić się o huśtawki montowane za pomocą uchwytów do gałęzi drze czy stelaży albo zakupić gotową huśtawkę z takim statywem w komplecie. Wszystko oczywiście zależy od naszych indywidualnych preferencji. Co do samego materiału wykonania, popularne są zarówno huśtawki metalowe, plastikowe i drewniane, lub w postaci miksu tych materiałów.

Najlepszym natomiast rozwiązaniem wydaje się huśtawka drewniana, która po pierwsze jest ekologiczna, po drugie w wypadku zniszczenia jakiegoś elementu przez dziecko można ją samemu naprawić drobnym nakładem a po trzecie jest bardzo estetycznym wyborem, który charakterem będzie upiększać nasz ogród. Prócz walorów taka huśtawka jest również trwała – choć nie tak bardzo jak plastikowa – jednakże dobrze zaimpregnowane drewno potrafi przetrwać długie lata do dobrym stanie.

Najważniejszą jednak kwestią przy wyborze huśtawki jest jej akceptacja przez samo dziecko, gdyż to ono będzie się na niej bawić. Warto więc przy wyborze jej zabrać swoje dziecko do sklepu w celu sprawdzenia najlepszego dla niego rozwiązania.

Przeczytaj też: http://www.nauczmniemamo.pl/ksiazki-odpowiednie-dla-malych-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here