badanie w ciąży
fot. pexels.com

Badania wykonywane w czasie ciąży to temat rzeka. Wynika to m.in. stąd, że właśnie w czasie ciąży kobiety mają jak najwięcej różnego rodzaju badań, które z oczywistej przyczyny mogą być stresujące. Zobacz, jak przygotować się do wizyty ginekologicznej w ciąży, aby zminimalizować obciążenie fizyczne, jak i psychiczne.

Zobacz też: http://jegoego.pl/wizyty-u-ginekologa-w-ciazy/

Kilka słów o pierwszej wizycie u ginekologa

Mówi się, że pierwsza wizyta w czasie ciąży u ginekologa powinna odbyć się maksymalnie do 10 tygodnia ciąży. Jest to około 6 tygodni po terminie miesiączki, która miała się pojawić, ale z racji zapłodnienia – nie pojawiła się. Warto jednak to uściślić. Ten 10 tydzień powinien być już czasem, gdy kobieta w ciąży ma wykonany tzw. panel badań biochemicznych, który wykonuje się z moczu i krwi. Tak naprawdę więc ta pierwsza wizyta w ciąży powinna odbyć się w około 8-9 tygodniu, aby ten 1-2 tygodnie zostawić na możliwość wykonania wspomnianego panelu i w 10 tygodniu wrócić z nim do lekarza.

W jaki sposób przygotować się na wizytę u ginekologa?

Jeśli chodzi o przygotowanie się do badań w czasie ciąży to jest to temat wbrew pozorom bardzo prosty. Wiele kobiet uważa, że badania ginekologiczne w ciąży są takie inne, wyjątkowe. Z jednej strony tak jest, ale z drugiej niekoniecznie. Wyjątkowość tych badań wynika stąd, że chodzi w nich o maluszka noszonego pod sercem. Jednak z drugiej są to każde kolejne badania. Jeśli chodzi zatem o sposób przygotowania się można podzielić go i odnieść do dwóch rodzajów badań. Tego pierwszego badania w ciąży i tych kolejnych. Pierwsze badanie ginekologiczne powinno przede wszystkim odbyć się na tyle wcześnie, aby w 10 tygodniu ciąży kobieta mogła przedyskutować z lekarzem panel badań biochemicznych, o których mowa nieco wyżej. Na kolejne wizyty kobieta powinna przygotować się według zaleceń lekarza. W tym celu warto założyć specjalny zeszyt, segregator lub inne miejsce – aby wszystko mieć w jednym miejscu i zawsze móc dostarczyć lekarzowi niezbędne informacje. 

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/jak-oklepywac-chore-dziecko/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here