hulajnoga

Nie ma sztywnej zasady, w jakim wieku dziecko może zacząć używać hulajnogi, np.: Scoot and Ride Highwaykick 1. Z pewnością nie sprowadza się to do adekwatności wieku, a jest bardziej oparte o rozwój indywidualny każdego dziecka. Pamiętaj o tym, że pierwsze 10 lat życia stanowi ważny czas na zaszczepienie w dziecku nawyków aktywności fizycznej na całe życie. Im bardziej będziesz zachęcać dziecko do poruszania się i odkrywania, tym większe prawdopodobieństwo, że stanie się ono aktywne i pewne siebie w okresie dojrzewania i dorosłości. Sprawdź też, jak wybrać pierwszą hulajnogę dla dziecka?

Zachęć dziecko do aktywności — Hulajnoga Scoot and Ride Highwaykick 1

Zachęcanie małego dziecka do wykorzystywania swoich umiejętności motorycznych — dużej i małej motoryki podczas codziennej zabawy oznacza, że ​​będzie ono gotowe na jazdę na hulajnodze Scoot and Ride Highwaykick 1 lub na jeździku Scoot and Ride Highwaykick 1 czy na rowerze w przyszłości. Kiedy Twój maluszek zaczyna podciągać się na meblach i może utrzymać ciężar własnego ciała w pozycji stojącej, jest gotowe na rozpoczęcie nauki jazdy na hulajnodze lub jeździku.

Gamę modelową Scoot and Ride Highwaykick 1 znajdziesz tutaj:

Kiedy dziecko jest gotowe na hulajnogę? Gotowość twojego dziecka do jazdy na hulajnodze

Niemowlęta rozwijają swoją aktywność fizyczną w ramach ich naturalnego rozwoju. Ruchy te będą oceniane podczas wizyt u pielęgniarki środowiskowej, aby upewnić się, że zostały osiągnięte normalne markery wczesnego rozwoju. Zadania, takie jak możliwość kontrolowania pozycji głowy, sięgania i chwytania przedmiotów oraz początkowe etapy próby chodzenia, są oznakami, że Twoje dziecko jest gotowe na hulajnogę.

Zalety hulajnogi Scoot and Ride Highwaykick 1 dla dziecka

Produkty takie jak hulajnogi Scoot and Ride Highwaykick są korzystne dla poprawy rozwoju motorycznego dziecka i utrwalenia wczesnych nawyków aktywności fizycznej. Jest to czas, w którym następuje rozwój motoryki dużej (pierwsze kroki, ruch pionowy) i jest uważany za bazę dla ruchów bardziej kontekstowych (następny etap). Hulajnoga Scoot and Ride Highwaykick 1 pozwoli Twojemu dziecku całkowicie naturalnie zaangażować się w aktywność ruchową — co pomoże zbudować podwaliny przyszłej siły, koordynacji i ostatecznie pewności siebie.

Wspieraj rozwój ruchowy dziecka z Scoot and Ride Highwaykick

Nie możesz nauczyć dziecka ruchu — dzieje się to naturalnie. Udowodniono jednak, że zapewnienie dziecku swobody ruchu i przetestowania swoich umiejętności ruchowych za pomocą jeździka czy hulajnogi, który można dostosowywać do kolejnych etapów rozwoju dziecka, wspiera długoterminowe nawyki, które będą trwać przez całe życie. To właśnie te małe, prawie intuicyjne sposoby, w jakie dziecko porusza swoim ciałem na hulajnodze, aby nią sterować, pomagają znacznie zwiększyć ich umiejętności motoryczne, równowagę i koordynację. Nie zapominaj o tym, że każdy jeździec na hulajnodze powinien nosić kask!

Sprawdź ofertę hulajnóg na Active Kid.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here