Domek dla dzieci plastikowy

Jeżeli twoje dziecko ma autyzm, na pewno postawienie takiej diagnozy było dla ciebie ogromnym i bolesnym ciosem. Czas potrafi jednak leczyć rany, dlatego teraz musisz wziąć się w garść i zrobić wszystko, by twój maluch mimo odstawania od normy jakoś sobie poradził i nauczył się żyć w społeczeństwie. Bo tak naprawdę nawet ten kilkulatek, który w tym momencie nawet nie potrafi odezwać się do swoich rówieśników, jest w stanie poczynić ogromne postępy, jeżeli tylko zacznie się z nim odpowiednio pracować.

Dziecko autystyczne pochłania mnóstwo uwagi i musisz mu ją zapewnić

Jeżeli teraz tego nie zrobisz, problem będzie się jedynie pogłębiać, co może doprowadzić do sytuacji, w której dziecko stanie się całkowicie wyizolowane ze społeczeństwa i nie będzie potrafiło funkcjonować tak jak inni ludzie.

Dziecko autystyczneBardzo ważnym elementem terapii jest wykluczenie wszystkich bodźców mogących wpływać negatywnie na stan psychiczny dziecka autystycznego. Twój malec i tak dostrzega, czuje i słyszy więcej od swoich rówieśników, także każdy dodatkowy stymulant zewnętrzny może jeszcze bardziej pogorszyć jego zachowanie lub samopoczucie. Dziecko autystyczne powinno unikać oglądania telewizji. Nie proponuj mu również korzystania z urządzeń mobilnych (laptopów, tabletów czy telefonów komórkowych), które wysyłają zbyt wiele bodźców na raz, przez co nadmiernie stymulują mózg i układ nerwowy. Dla twojego malca najważniejszy będzie teraz spokój oraz powolna nauka dostosowana do jego możliwości. Nie przyspieszaj tych procesów. Niech wszystko dzieje się samo.

Trudno się jednak dziwić, że nie masz pojęcia, jak postępować ze swoim dzieckiem, skoro nigdy wcześniej nie miałaś do czynienia z nikim chorującym na autyzm. To zrozumiałe. Nie próbuj więc obwiniać samej siebie, a zamiast tego zwróć się po pomoc do osób z zewnątrz i skorzystaj z usług terapeutów. W przypadku dzieci autystycznych współpraca z takimi specjalistami jest po prostu niezbędna. Sama możesz zrobić dziecku sporo krzywdy, jeżeli zaczniesz nieprawidłowo się z nim bawić lub będziesz chciała zbyt szybko wystawić go na kolejne próby. Dziecko autystyczne musi mieć dobrze zaplanowaną całą terapię. Dla niego bardzo ważny jest również odgórnie ustalony harmonogram dnia, który opracujesz razem ze swoim terapeutą, tak by wszyscy byli zadowoleni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here