Rowery dla dzieci 20 cali

Rower jest świetną formą aktywności fizycznej dla dzieci, nastolatków, osób dorosłych, a nawet w podeszłym wieku. Jazda na rowerze przynosi same korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego, a do tego pozwala na wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym, może wręcz stać się wspólną pasją łączącą rodzinne pokolenia. W rozwoju dziecka przynosi dodatkowe korzyści, takie jak kształtowanie poczucia równowagi, koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo- ruchowej, odwagi, czy orientacji w przestrzeni. Poprzez jazdę na rowerze nasze dziecko uczy się czerpać radość z aktywności fizycznej, a więc kształtuje dobre nawyki, a ponadto rozbudza ciekawość świata, oswaja z prędkością i uczy bezpiecznego poruszania się na drogach. Najważniejszym argumentem przemawiającym za wprowadzeniem dziecka w rowerowy świat jest fakt, że ten sport sprawia po prostu mnóstwo radości.

Kiedy pierwszy rower dla dziecka?

Właściwie przygodę z bicyklami mogą zacząć już dwulatki na rowerkach biegowych. Nie mają one pedałów, więc są łatwiejsze w obsłudze dla maluchów, ale wbrew pozorom jazda na rowerku biegowym wymaga bardzo dużej koncentracji i poczucia równowagi.

Pierwsze rowery z pedałami są już dla 3-4 latków o wzroście 98-104 cm z kołami 12″, ale nie wszystkie dzieci są w tym wieku już gotowe na pierwszy tego typu rower. Za to już 4-5 latek powinien sobie poradzić, jeśli nie zmuszamy dziecka i nie zniechęcamy brakiem naszej cierpliwości.

Rowery dla dzieci 20 cali

Rowery dla dzieci 20 caliNajczęściej rodzice jako pierwszy wybór stawiają na rowery dla dzieci 20 cali, myśląc, że jest to dużo lepszy wybór niż 12 lub 16-calowe, z których zaraz wyrosną. Nie zawsze decyzja jest słuszna, ponieważ dwukołowca powinno się przymierzyć do dziecka przed zakupem, aby sprawdzić, czy siedząc na siodełku dotyka spokojnie całym stopami do ziemi. Podpieranie się samymi palcami może powodować utrudnioną naukę, a nawet grozić wypadkiem. Oprócz wielkości kół ważna jest także rama roweru, jeśli będzie za krótka dziecko podczas jazdy może uderzać kolanami o kierownicę lub ręce.

Rowery 20 calowe przeznaczone są na ogół dla wieku 5-8 lat

Cechuje ich łatwa obsługa, barwna kolorystyka i specjalna geometria dostosowana do obu płci, zapewniająca komfort jazdy dla dziewczynek i chłopców. Posiadają hamulce przednie, tylne i opcjonalne kółka boczne do nauki jazdy. W niektórych modelach mogą już znaleźć się proste przerzutki, które pozwolą początkującym młodym kolarzom doskonalić umiejętności i nauczą znajdować właściwe przełożenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here