Jakie zabawki edukacyjne warto kupić?

Zabawki są jednym z niezbędnych elementów podczas wychowywania dziecka. Uczą je one nowych słów, pozwalają na poznanie nieznanych bodźców, a także zbawiennie oddziałują na pracę oraz rozwój ich mózgu. Oprócz aspektów dydaktycznych, podczas wybierania zabawek dla swojego dziecka powinno wziąć się pod uwagę również kwestię wizualną, bowiem przedmioty, których będzie używał maluch powinny przede wszystkim przyciągnąć jego uwagę kolorem i całą bryłą. Nie należy zapominać o bezpieczeństwie dziecka – elementy wchodzące w skład zabawki powinny być na tyle duże, aby maluch nie mógł ich połknąć ani zrobić sobie nimi krzywdy w inny sposób. 

Maluchy dopiero zaczynające wkraczać w jakże rozbudowany świat zabawek są niezwykle podatne na nowe informacje, bodźce czy poznawanie nowych słów. Warto jest zatem postawić na zabawki, które w zdecydowany sposób rozwiną mózg i umiejętności dziecka. Dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do dziecięcego pokoju zabawek edukacyjnych, np. drewnianych klocków o różnych kształtach i kolorach. Świetnym pomysłem jest również wyposażenie się w stożek, na który dziecko będzie nakładało obręcze (od największej do najmniejszej). Warto także zaopatrzyć malucha w drewniany sorter kształtów. Nie należy zapominać o najprostszych z zabawek – puszakach. Dla malców są one idealnym rozwiązaniem, pełnią one bowiem rolę kompanów w jego codziennych czynnościach. 

Dla dzieci coraz lepiej rozumujących świat oraz to, co wokół nich się dzieje, świetnym wyborem będą zabawki interaktywne, czyli takie, które wydają różne dźwięki oraz polecenia. Przyzwyczają one malca do nowych czynności i nauczą nieznanych dotąd słów. Grająca muzyka zachęci je do tańca, a sympatyczny głos lektora do uważnego słuchania. Dziecku warto jest wprowadzać także zabawki plastyczne, które dadzą mu upust emocji i nauczą kreatywnego podejścia do życia. Wśród takich zabawek warto szukać dwustronnych tablic do rysowania czy zestawów kreatywnych stempli. Rodzic powinien wyposażyć pokój swojego malucha w liczne opakowania puzzli, zarówno tych drewnianych, jak i tekturowych. Ważne, aby były one większych rozmiarów. Dzięki temu dziecku będzie łatwiej się je układało, a prawdopodobieństwo, że uda mu się je połknąć jest zdecydowanie mniejsze.  

Artykuł inspirowany informacjami ze sklepu internetowego https://zuczek-zabawki.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here