Pięć rzeczy, które warto wiedzieć o zielonej herbacie

Producenci herbat dosłownie zasypują nas ich różnorodnością oraz ilością. Na sklepowych półkach znajdziemy herbaty owocowe, ziołowe, czerwone, czy czarne. Wśród tak wielkiego wyboru nie zapominajmy o herbacie zielonej, która dzięki swoim właściwościom i walorom smakowym powinna częściej gościć w naszych filiżankach.

Zielona herbata, jako pomoc w walce z nowotworami

Zdrowe jedzenie ma niesamowite właściwości – tak jest także w przypadku zielonej herbaty! Właściwości zielonej herbaty pomagają w ograniczeniu ryzyka wystąpienia nowotworu. Wszystko dzięki silnym przeciwutleniaczom oraz witaminom, które są odpowiedzialne za ochronę DNA przed działaniem szkodliwych substancji rakotwórczych. W dodatku witaminy i przeciwutleniacze pomagają w usuwaniu z naszego organizmu wolnych rodników, które również są odpowiedzialne za powstawanie nowotworów. Herbatę zieloną możemy zakupić w wielu rożnych wariantach smakowych, przykładowe znajdziecie na Herbapol.com.pl.

Zdrowy wygląd skóry

Zielona herbata przez niektórych nazywana jest eliksirem młodości, a wszystko dzięki bogatej zawartości oksydantów, które skutecznie opóźniają procesy starzenia. Dlatego też liście zielonej herbaty wykorzystywane są w przemyśle kosmetycznym do produkcji kremów oraz maseczek przeciwzmarszczkowych.

Ukojenie w zapaleniu dziąseł

Herbata zielona posiada bardzo wysoką zawartość  wapnia oraz fluoru, który jest odpowiedzialny za mocne i zdrowe szkliwo. W dodatku zielona herbata ma silne działanie antybakteryjne, które pomoże zachować higienę jamy ustnej na odpowiednim poziomie oraz wspomoże w walce z nieświeżym oddechem.

Pomoc w odchudzaniu

Dzięki kofeinie, witaminie B oraz polifenolom i katechinom herbata zielona okazuje się pomocna w walce ze zbędnymi kilogramami.  Zawarte w zielonej herbacie witaminy i minerały przyspieszają metabolizm oraz hamują nasz apetyt. Zieloną herbatę możemy pić zarówno w formie liściastej jak i wygodnej torebki. Odmiany zielonej herbaty możemy znaleźć na Herbapol.com.pl.

Profilaktyka chorób krążenia

Substancje wchodzące w skład zielonej herbaty skutecznie walczą z odkładaniem się cholesterolu oraz złogów na ścianach żył, tym samym zwiększając przepuszczalność naczyń krwionośnych. W dodatku zielona herbata zmniejsza lepkość płytek, co z kolei zapobiega powstawianiu zakrzepów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here