Rożek a kokon niemowlęcy. Podobieństwa i różnice. Co kupić?

Pierwsze chwile życia niemowlaka są bardzo istotne i wpływają na jego rozwój. Bardzo ważne jest zapewnienie maksymalnego komfortu maluchowi i zwracanie uwagi na najmniejsze oznaki, które mogą być sygnałem potrzeby. Obecnie rynek oferuje mnogość produktów wspierających młode mamy w wychowaniu i pielęgnacji. Takie artykuły ułatwiają kontrolę nad stanem noworodka i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Ostatnio mocno popularne rożki i kokony niemowlęce proponowane są w przeróżnych wariantach, jeśli chodzi o tkaniny i kolory. Jak wybrać najlepiej? Podpowiada przedstawiciel sklepu internetowego https://ewox.pl/.

Spokojny sen dla każdego maluszka

Otulacze zostały stworzone z myślą o beztroskim wypoczynku noworodka. Wyróżniamy tu między innymi rożki, które formą przypominają kocyk lub matę, by przy zawinięciu przeinaczyć się w ciasną otoczkę oraz kokony niemowlęce, które ułatwiają zasypianie, a swoim kształtem przypominają leżaczek. Każda z tych propozycji wycisza, ogranicza dostęp do hałasu oraz zabezpiecza małe ciałko dziecka przed uszkodzeniami. Tworzone z przyjaznych i hipoalergicznych materiałów będą towarzyszyć niemowlęciu podczas pierwszych miesięcy życia. Świetnie sprawdzą się również podczas spacerów jako dodatkowe wyposażenie wózka.

Co wybrać?

Rożek oraz kokon niemowlęcy ma za zadanie otulać noworodka i stwarzać mu namiastkę wnętrza macicy matki, w której było ciasno, ciepło i przytulnie. Każde nowo narodzone dziecko, mimo że malutkie i jeszcze nierozwinięte, posiada zarys charakteru i osobowości. W doborze akcesoriów powinniśmy kierować się wczesnymi upodobaniami niemowlaka. Niektóre z nich są ruchliwe i ciężko będzie im wytrzymać długi czas w rożku, gdzie kokon będzie dobrym zabezpieczeniem przed uderzeniem. Inne z nich lubią leniuchować i rożek niemowlęcy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Niestety problem polega na tym, że podczas ciąży trudno przewidzieć przyszłe predyspozycje dziecka. Jedna i druga propozycja to świetny pomysł na prezent. Z drugiej strony szybko rosnący maluch nie zdąży zniszczyć tkaniny, dlatego będzie można z powodzeniem sprzedać oba artykuły lub przekazać na cele charytatywne.

[Głosów:5    Średnia:3.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here