chusty dla dzieci

Chusty dla dzieci to ciekawy gadżet do noszenia naszych niemowlaków, który z powodzeniem konkuruje z różnego rodzaju nosidełkami. Chusty stały się ostatnimi czasy bardzo modne. W sklepach można znaleźć przeróżne ich kroje i bogatą kolorystykę.  Są stawiane jako alternatywa dla noszenia dziecka na rękach czy wożenia w spacerówce. Noszenie dzieci w chustach ma swoich zwolenników i przeciwników. Zanim zakupimy chustę warto zapoznać się z ich argumentami. Trzeba też wiedzieć, że chusty zwyczajnie jednym rodzicom będą pasowało a innym nie. To kwestia gustu.

Chusty dla dzieci – wady

W przypadku noszenia dziecka w chuście musimy wziąć pod uwagę energiczność naszego malca. Jeśli jest to dziecko bardzo aktywne, które nie potrafi usiedzieć w miejscu i cały czas się wierci, chusta wydaje się tu rozwiązaniem nieodpowiednim. Wówczas noszenie dziecka w chuście będzie męczące zarówno dla rodzica jak i dla malca.

Noszenie dziecka w chuście jest obciążaniem dla kręgosłupa rodzica. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest spacerówka, do której dodatkowo możną włożyć zabawki czy też zakupy.

Wraz ze wzrostem dziecka korzystanie z chusty robi się coraz bardziej uciążliwe. Trudniej jest umiejscowić dzięki w takiej formie nosidełka. W ciągu okresu niemowlęcego i nieco później będziesz musiał wykorzystać wiele chust. Z pewnościa jedna nie wystarczy. To z kolei rodzi dodatkowe koszty.

Założenie chusty i korzystanie z niej wymaga nabrania wprawy. Z początku może się to wydawać zadaniem karkołonym. Potrzeba troche czasu aby w pełni opanować tę sztukę.

Zalety noszenia dzieci w chustach

Chusty dla dzieci mają jednak również swoich zwolenników. I mają oni ciekawe argumenty przemawiające za wykorzystywaniem chust. Według nich przede wszystkim noszenie dziecka w chuście pozwala na wykreowanie wyjątkowej relacji na linii rodzic – dziecko. To relacja oparta na bliskości i przywiązaniu. Jednocześnie pozwala rodzicom na wykonywanie wszelkich codziennych czynności bez tracenia kontaktu z dzieckiem. Dziecko, które znajduje się w chuście blisko rodzica ma duże poczucie bezpieczeństwa.

Dziecko znajdujące się chuście ma odpowiednie ułożenie, które wspomaga jego rozwój i prawidłowo kształtuje jego kręgosłup. Dzieci noszone w chustach, ze względu na stałą bliskości rodzica, mniej płaczą i są zdecydowanie bardziej szczęśliwe. Dzięki chuście możemy zabrać dziecko ze sobą w miejsca niedostępne gdybyśmy chcieli zabrać je w spacerówce. To znacznie poszerza możliwości. Rodzic, dzięki zastosowaniu chusty ma wolne ręce. Może je wykorzystać do niesienia zakupów lub zabawki dziecka.

Zdaniem zwolenników chust znacznie mnie obciążają one kręgosłup niż noszenie dziecka na rękach. No i przede wszystkim noszenie dziecka w chuście jest obecnie bardzo modne. Dla osób, które przykładają do tego wagę może to być argument kluczowy do podjęcia decyzji o zakupie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here