Początek ciąży

Cud życia zaczyna się od zapłodnienia. Istnieją dwie metody: zapłodnienie naturalne i metoda in vitro. U kobiet występuje między dziesiątym a osiemnastym dniem cyklu. To połączenie komórek rozrodczych. W wyniku połączenia powstaje zygota. To początek ciąży. Przez trzydzieści osiem tygodni, mały człowiek będzie się rozwijał, aby przyjść na świat. Początek ciąży to dla większości kobiet bardzo trudny okres. Pierwsze objawy ciąży nie są niczym przyjemnym. Zaliczamy do nich: poranne nudności, wymioty, problemy z moczem, obrzęk nóg, bezsenność, zawroty głowy i omdlenia. Początek ciąży to sygnały, które wysyła organizm kobiety. U niektórych kobiet ciąża przebiega bezobjawowo.

Początek ciąży

Początek ciążyCałą ciążę dzielimy na trzy trymestry. Każdy trymestr jest bardzo ważny dla matki i dziecka. Kobieta musi, zażywać witaminy i kwas foliowy. Suplementacja kwasu foliowego jest niezbędna. Obniża ryzyko wystąpienia u dziecka wad cewy nerwowej. Do wad cewy nerwowej zaliczamy: rozszczep kręgosłupa i wady związane z rozwojem mózgu. Kwas foliowy najlepiej przyjmować przed zajściem w ciążę. Należy zadbać o nienarodzone dziecko. Początek ciąży to ogromne zmiany w życiu przyszłej mamy. To czas na zdrowy tryb życia. Koniec z używkami jak kawa, nikotyna i alkohol. Konieczna jest wizyta w gabinecie ginekologiczny. Należy wybrać lekarza prowadzącego. Będzie on dbał o zdrowie matki i dziecka.

Przy pierwszej wizycie u lekarza, zostanie założona karta przebiegu ciąży. To najważniejszy dokument dla ciężarnej kobiety. Informuje o stanie zdrowia i przebiegu całej ciąży. Taką kartę przyszła mama powinna zawsze nosić przy sobie. Jeżeli wpisy w karcie przebiegu ciąży nie są zrozumiałe, możemy poprosić lekarza ginekologa o wyjaśnienie. Początek ciąży to również pierwsze badanie ultrasonograficzne. Przeprowadza się je w ósmym tygodniu ciąży. Na badaniu ultrasonograficznym lekarz ginekolog widzi bijące serce dziecka. Dla matki to bardzo wzruszający moment.

Ciąża to nie choroba

Ciąża nie jest chorobą. To wyjątkowy czas. Jedyny w swoim rodzaju. Oczekiwanie na cud narodzin. Zmiana trybu życia. W pierwszych tygodniach ciąży istnieje duże ryzyko poronienia. Nie możemy się jednak zamartwiać. Należy cieszyć się początkiem ciąży i nowym etapem życia. Czekają nas ogromne zmiany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here